Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со неколку сопартијци е во посета на Велес. Тој пред граѓаните ќе ја претстави својата програма испишана на повеќе од 300 страници која содржи над 1.000 проекти за граѓаните за во наредните четири години.

Счедете го во живо настанот во Велес:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.