Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и носителот на листа во ИЕ2, Владо Мисајловски, по средбата со граѓаните во општина Ѓорче Петров, вечерва се во посета на општина Куманово.

Освен средба со граѓаните, на која ќе разговараат за нивните проблеми, пред Кумановчани ќе ги претстават проектите од програмата со која ја бараат довербата на претстојните избори.

Средба со жителите на Куманово, 29.06.2020

Средба со жителите на Куманово, 29.06.2020

Gepostet von Hristijan Mickoski am Montag, 29. Juni 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.