Пред Министерството за правда денеска напладне започна протестот организиран од неформално здружение на граѓани – „Стоп за грабежот“.

Протестот, како што нагласува организаторот, е против сите коишто го ограбуваат народот и сите оние коишто тоа го поддржуваат – нотари, извршители, креатори на високи банкарски каматни стапки, судии, нефункционален судски совет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.