Следете ја во живо прес-конференцијата на Драган Ковачки во која открива – Во злосторничката група полицајци директно вмешани луѓе на Спасовски „црн список на возила за отстранување“, „измислете прекршок, тргнете го“, „до вечер список од партиската акција глас плус ваѓи за сите“:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.