Следете го во живо излагањето на премиерот Зоран Заев и градоначалниците на Град Скопје и на Општина Центар Петре Шилегов и Саша Богдановиќ, по извшениот увид во градежните активности на ул. „Орце Николов“ во Скопје:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.