Министерот за здравство д-р Венко Филипче, денеска во 13 часот ќе даде изјава за медиуми во паркот од Деканат на Медицински факултет во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.