Заедно со градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, извршивме увид во градежните активности во населеното место Црешово, објави на Фејсбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.