Следете го во живо интервјуто на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за радиоемисијата „Стадион“ на Канал 77:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.