Полотики за развој на инфраструктурата е темата на трибината што ја одржува ВМРО ДПМНЕ попладнево во Делчево. На трибината ќе се обрати претседателот на партијата, Христијан Мицкоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.