Следете во живо од црквата Свети Спас во Скопје каде почна чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.