Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски присуствуваат на увид на градежни работи на нова градинка во населба Усје.

Настанот, информираат од партијата, е во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.