Во вторник 13.10.2020 со почеток во 18:00 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протести со возила во Скопје, Охрид и Прилеп против мафијата на Заев и поскапување на струјата.

Од ВМРО-ДПМНЕ повикуваат на почитување на мерките за заштита од КОВИД-19, притоа секој со себе да носи лична заштитна опрема.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.