Во Владата никој не го видел францускиот предлог, велат владини извори за Република. Според нашиот извор, на 57 седница, која беше закажана во 20.15 часот, само 15 минути пред прес-конференцијата на премиерот Димитар Ковачевски, Ковачевски кусо им соопштил на министрите во владата дека модификуваниот француски предлог е добар и седницата завршила.

Ковачевски на прес-конференција рече дека предлогот ќе го репзентира утре министерот за надворешни работи Бујар Османи.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.