Денеска во Вевчани, за време на Карневалот бил уапсен и претседателот на ОК ВМРО ДПМНЕ од вевчани Ѓорѓи Влајнкиноски.

Денес бев апсен. За ништо, се разбира.
Нема страв, нема предавање.
Има полициска бруталност, ама ќе им помине.
Вевчанци, драги мои Вевчанци посебно Ви БЛАГОДАРАМ за ПРКОСОТ кон полициската бруталност. Да живее Вевчани, да живе Македонија, напиша на својот ФБ профил претседателот на ОК ВМРО ДПМНЕ од Бевчани Ѓорѓи Влајнкиноски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.