Во болницата во Велес утринава починал маж на 81 година од Велес потврден позитивен на Ковид.

Како што информира портпаролката д-р Весна Неделковска Николова, во велешката Општа болница на три одделенија со ковид пациенти хоспитализирани се вкупно 76 пациенти од нив, 68 потврдени позитивни, шест сомнителни и двајца негативни. На Инфективно одделение има 48 пациенти, на Физикална 19 и на Интерно 9 пациенти.

Нa кислородна поддршка се наоѓаат 26 пациенти.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.