На видеото кое е објавено на социјалните мрежи денеска може да се види како едно лице уринира врз новата табла на бирото за вработување во Штип затоа што го содржи зборот „северна“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.