Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија Петер Сијатро преку статус на Фејсбук и посакува среќа на Македонија во пресрет на изборите кои ќе се одржат на 15 јули.

Меѓународниот либерален мејнстрим се обиде сè, но централното европско право води со 3-0:
✅ Србија
✅ Хрватска
✅ Полска
Македонија се подготвува!
Честитки, Анджеј Дуда!
Ајде, ВМРО!
Meǵunarodniot libera, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.