Над 50 проценти излезност до 17 часот, според сајтот на ДИК има во следниве општини:

Крива Паланка 57,82%

Новаци 53%

Демир Капија 52%

Ранковце 52%

Демир Хисар 51%

Вевчани 50%

Прилеп 50%

Крушево 50%

Кратово 50%.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.