Во Охрид денеска до 17 часот на гласање излегле 50,82 %, додека пред две недели кога се одржуваше првиот круг на локалните избори до истиот термин гласале 46,01 % од граѓаните со право на глас.

Најмногу одзив има во Вевчани каде веќе гласале над 3/4 од запишаните избирачи.

Во Вевчани до 17 часот денеска на гласање излегле 75,60% додека во вториот круг на овие локални избори гласале 64,27% од запишаните избирачи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.