Александар Николоски, потпретседател на ВМРО ДПМНЕ објави видео во кое се издвоени најзначајните настани и изјави од 2019 година.

Почитувани пријатели, погледнете го ова видео во кое се издвоени најзначајните настани и изјави од 2019 година.

Позади нас е една тешка година. Година на економско опустошување и национално обезличување на Македонија, но и година во која го зададовме првиот удар на злото.

Во новата 2020 година заеднички ќе победиме и ќе ја обновуваме Македонија.

Ви посакувам среќни и весели празници, нека е повесела и многу поубава новата година!, објави Николоски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.