Актерот Сашо Тасевски вели дека по седми пат го слуша интервјуто на Зоран Заев за БГНЕС, и не може да дојди на себе.

Ти си бре најдолниот национален предавник кој чекорел по ова парче земја! Дај си оставка веднаш после она шти ни го приреди денес со интервјуто. Во нормална држава после такви изјави веднаш ќе беше приведен и сослушан во полиција. Глупак еден. Имаш ли грам мозок во таа црпката? Во чие име зборуваш, квислинг еден? Треба да се срамиш од себе. Од децата твои. Ги жигоса за цел живот.
Еј го слушам дркаџијата по седми пат како лупета и не можам да дојдам на себе, како е можно да постои таков куртон. Странците одлично знаеле кого седнале во скут.
Ах тој 27 април. Како не го…..

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.