Време е ти Мицковски, ти Стефче, ти Апасиев, ти Павле, ти Солза и останатите кои велите дека сакате Заев да падне, веќе да се обедините околу таа цел.
Се виде вчера на протестот. Во народот врие од револт. Да ја избркаме што побрзо оваа противмакедонска власт
Нема повеќе време да се препукувате меѓу себе. Заборавете на се лошо што било меѓу вас. Подајте си рака и УРА во рушење на квислингшката власт на социјалдемократите.

Вака актерот Сашо Тасевски ја коментира масовноста на вчерашниот протест на кој повод беше барање на преиспитување на пресудата за настаните на 27 април, но причини имаше многу. Беа наведени вакцините кои ги нема, лошото менаџирање за време на криза, како и многуте афери во актуелната власт.

Време е ти Мицковски, ти Стефче, ти Апасиев, ти Павле, ти Солза и останатите кои велите дека сакате Заев да падне, веќе…

Posted by Sasho Tasevski on Monday, 26 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.