На својот Фејсбук профил, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, објави извадок од неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“, повторувајќи ја пораката дека во Македонија сите можат да го веат сопственото знаме, освен Македонците.

Во Македонија секој има право да го вее своето знаме, само ние Македонците не можеме да го вееме нашето знаме и да кажеме дека сме Македонци. Еве до каде нѐ донесоа со нивната сервилност и глупавост во дипломатијата, напиша Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.