Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, но и со обичните граѓани не се задоволни од правдата во нашата држава.

Можеби најнезадоволен беше Марјан Даскаловски директор на кој што важи за еден од најблиските луѓе од доверба на Зоран Заев, претседател на општинската организација на СДСМ во Струмица, но и покрај неговата блискост со Зоран Заев тој не можеше да не се согласи со уредникот на Инфомакс за незадоволителното ниво на правда во Република Македонија. Тој не е задоволен од бегството на убиецот Нешковски ниту пак е среќен што неговата матична партија коалицира со Сашо Мијалков и Крсто Мукоски.

Сепак тоа не единственото скандалозно нешто на смиката. Даскаловски на митинг пристигна со службеното возило „Пасат“ нешто кое го потврди за веднаш потоа да демантира и да каже дека имал службено работа.Сепак на видеото одлично се гледа како во возилото се товарат сендвичи.

„Директоро“ Марјан Даскалов на „Маршот за Слобода“ со службено возило носи сендвичи!

„Директоро“ Марјан Даскалов на „Маршот за Слобода“ со службено возило носи сендвичи!

Gepostet von infomax.mk am Dienstag, 18. Februar 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.