Девојка што знае англиски и „славоскојански јазик“. Ова е огласот за секретарка кој деновиве се појави во Лерин, Грвија.

Партијата на Македонците во Грција, Виножито, веќе најавија реакција до грчките органи, но чекаме реакција и од македонската страна за непочитување на Преспанскиот договор.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.