Територијалната противпожарна единица од Крива Паланка денеска интервенирала на пет пожари, од нив три на отворено, два на објекти.

Пожарникарите сѐ уште се на терен за интервенција на последната дојава примена околу деветнаесет часот, за запалена куќа во населба Маневци.

Три пожари на отворено денеска се случија на подрачјето на нашата општина, од кои три на отворено. Опожарена е шума, а имавме интервенција и на запалена плевна и сега опожарена е куќа во населба Маневци. Дополнително испративме екипи за помош и во Куманово, информира командирот на територијалната противпожарна единица од Крива Паланка, Иле Коцевски.

Дел од пожарите на отворено сѐ уште се активни, а повеќе информации најави за утре.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.