Во Кавадарци денеска на локалните избори кои се седми по ред во земјава, според обработените 27 проценти од Државната Изборна Комисија, до 13 часот излегле висок број на граѓани.

Станува збор за бројка од околу 9 илјади граѓани кој гласале до сега.

Според последните податоци објавени на веб страницата на Државната изборна комисија, до 13 часот правото на глас го оствариле над 20 отсто од гласачите, односно 20,55% од обработени 90 проценти од податоците.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.