Новинар: „Јанева на еден состанок на обвинителите им рекла дека ако падне таа, ќе ги повлече сите надолу. Дали оваа изјава е предмет на истрага?“ ОЈО: „Во таа изјава нема кривично-правни дејствија…пишува богдаб Илиевски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.