По 30 години граѓаните на Македонија се уште ќе имаат можност да ја гласаат Радмила Шекеринска како носител на листата на СДСМ во петтата изборна единица. Шекеринска го смени Црвенковски, Бучковски, па уште еднаш Црвенковски, за сега да го промени и Зоран Заев имајќи ги во предвид пратеничките листи кои ги состави СДСМ за предвремените парламентарни избори и реакциите на јавноста, односно членството на СДСМ. Радмила Шекеринска уште од времето на „Бонбона бизнисот“ и „ТАТ“ е истрошеното лице, транзиционен политичар на СДСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.