Лекарите во ГОБ „8 Септември“ се борат да му го спасат животот на млад пациент од Кавадарци, вели директорот на болницата, д-р. Христијан Костов за „Фактор“.

Пациентот од Кавадарци е хоспитализиран кај нас веќе две недели. Во многу тешка состојба беше донесен и е поставен на сипап. Би сакал да истакнам дека и овој млад човек има дополнителни коморбидитети, однсно има дијабет и е обезитас, односно има прекумерна тежина, вели директорот Костов за „Фактор“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.