Во вкрстеното распрашување на сведокот Орце Камчев, Бојан Јовановски го праша да раскаже за средбата што ја имале во периодот од 15 до 20 март.

Тоа се случи во домот на Јовановски и тој ме повика да разговараме за некоја важна работа. На средбата беше присутен и актуелниот министер за здравство Венко Филипче, рече Камчев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.