Симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ веќе се на улица во Босилово каде ја слават победата на кандидатот Ристо Манчев во првиот круг. Иако е рано за официјални резултати, според изворите од партијата, тој е во водство со голема предност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.