Во овој регион денеска се гласа во општините: Битола, Демир Хисар, Ресен, Македонски Брод, Кичево и Долнени. До 9 часот највисока беше излезноста во Демир Хисар, па Ресен, Македонски Брод, Битола…

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.