Новинарот Бранко Героски објави статус на граѓанин чии дедо е заболен од корона.Таа тврди дека секоја инфузија им ја наплаќаат по 2000 денари и прашува дали и други имале такво искуство.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.