Вечерва во Скопје ќе слета авион со 166 патници, македонски државјани, кои се враќаат од германскиот град Меминген.

Авионот полетал по 19 часот а по 21 часот се очекува негово слетување на аеродромот во главниот град во државата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.