Мафијата на Зоран Заев ја урна економијата во Република Македонија.
Поради неспособноста на владата предводена од СДСМ останаа над 40 илјади граѓани на улица за пет месеци, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Македонија има историски пад на БДП од 12.9%.Зоран Заев тргува со македонската историја, го продава Гоце Делчев.Земјоделците поради владата на СДСМ се на питачки стап.
Протестираме и ќе продолжиме. Капакот на сѐ е поскапата струја која гризе од стандардот на сите. Затоа продолжуваме да протестираме против поскапата струја која носи сиромашен народ.

Во четврток, во 18.00 часот, протест на ВМРО-ДПМНЕ со автомобили кој ќе започне пред паркингот на спортската сала „Борис Трајковски”, по булеварот Партизански одреди, до пред Регулаторната комисија која делува како продолжена рака на СДСМ и Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.