Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска изјави дека седницата на Владата на која ќе се решава каков ќе биде полицискиот час за продолжениот викенд е закажана за денеска во 17 часот.

Сите одлуки кои досега ги донесовме беа во интерес на граѓаните и постојано ги следевме препораките на Комисијата за заразни болести, изјави Спасовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.