Владата на Република Македонија денеска излезе со соопштение дека ќе одржи прес за случајот „Рекет“, по приведувањето на специјалната обвинителка Катица Јанева.

Ве известуваме дека денеска (среда), 21 август 2019 година, со почеток во 15:15 часот пред главниот влез на Владата на Република Северна Македонија, портпаролот Муамет Хоџа ќе даде изјава за медиумите во врска со случајот „Рекет“.
Го покануваме вашиот медиум да ја проследи изјавата, стои во соопштението на владата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.