Скандалозна аудио снимка од телефонски разговор со уценувачки и криминални активности кои ги прави кабинетот на министерот за земјоделелство, шумарство и водостопанство,  Трајан Димковски ќе објави „Економски Лидер” денес во 13:00 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.