Фатиме Фетаи вели дека немало ништо во бомбите за случајот „Монструм“ барајќи казна за веќе обвинетите, велат од ВМРО ДПМНЕ.

Заев велеше дека невини луѓе се во затвор за случајот „Монструм“.


Главното прашање е зошто Заев лажеше и ја злоупотребуваше трагичната судбина на семејствата на убиените од Смилковско езеро за политички цели.
Главниот политички монструм во „Монструм“ е Зоран Заев. Тој е главниот извор на безочни лажни вести и дрска злоупотреба на луѓе и судбини. Заев должи одговори, нагласуваат од ВМРО ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.