ВМРО-ДПМНЕ излезе со неколку факти на денот по денешните случувања во Собранието.

1. Заев се плаши да се соочи со народот затоа по секоја цена бега од избори

2. Хибридниот режим на Заев среде ноќ ја разреши Рашела Мизрахи затоа што им ги откри криминалите на Мила Царовска

3. Владата на Зоран Заев наместо да ги решава проблемите шири антисемитизам

4 Русковска и Јовевски упорно го бранат Заев и покрај тоа што сите слушнаа дека знаел за матните зделки на Боки 13

5. Васко Ковачевски и СДСМ фатени во лага, УО на АД ЕЛЕМ донел одлука за продажба на хотелите на Попова Шапка

6. Венко Филипче на Водно гради споменик на рекетот и корупцијата

7. Повторно скандалозна распределба на пари од министерството за култура во програмата за 2020 година

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.