ВМРО-ДПМНЕ ги осудува негаторските и шовинистички изјави на Ангел Џамбаски кон постоењето на Македонија. Владата мора да има системски одговор на ваквите провокации и навреди.

Ова ли е заедничкото пријателство за кое збори Заев?

До кога ќе молчи македонската влада на ваквите негаторски и шовинистички изјави?

Ова доаѓа откако и самиот Заев даде скандалозни толкувања за јазикот, историјата и идентитетот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.