СДСМ се препознава по нивните бледи лаги, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ ги лаже граѓаните без срам. Пишуваат соопштенија и држат прес конференции како народот во Македонија секој ден станува се побогат. Во Македонија тече мед и млеко според СДСМ. Но граѓаните ги препознаа лагите на СДСМ бидејќи на свој грб ја почувствуваа сиромаштијата и економијата која секојдневно тоне. Додека државата плаќа возила и обезбедување да го следат Заев во неговите лудории, 500.000 граѓани живеат во праг на сиромаштија, се наведува во партиското соопштение.

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека земјоделците на кои им беше ветено сигурен откуп на производство и поголеми субвенции, својот род го фрлаат на буништа.

Податоците на германската амбасада истата годишно издава околу 20.000 работни визи. Слични бројки има и од другите развиени држави. Овие податоци само покажуваат дека сиромаштијата во Македонија за овие две години е влезена на голема врата. Граѓаните имаат се помалку пари, и знаат дека СДСМ и Заев се причината затоа што им се случува, време е СДСМ и Заев да си заминат од власт, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.