ВМРО-ДПМНЕ за утре најавува нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски.

-Утре во 09.30 часот со нови детали и пораки од злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски. Кој стои зад нападот на новинарската екипа во Прилеп и зошто полицијата не презема ништо за тоа, подвлекуваат од партијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.