Од најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ за утре најавија дека ќе објават нови информации од аферата злосторничко здружување на полицајци кои му служат на СДСМ, насочени кон следење, притисоци и малтретирање на неистомисленици со власта.

Прес конференцијата ќе се одржи утре, в понеделник, 25 октомври во 9,30 часот.

Измислете прекршок и отстранете го”, “кој е на црниот список на возила на МВР за малтретирање граѓани”… и многу повеќе детали од режимот под команда на Заев и Спасовски.
Утре нови информации од аферата злосторничко здружување на полицајци кои му служат на СДСМ, насочени кон следење, притисоци и малтретирање на неистомисленици со власта, велат од ВМРО ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.