ВМРО-ДПМНЕ денеска во 11:00 часот во Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе  одржи трибина „Заштита на националните и државни интереси наместо пазар дипломатија“.

На истата ќе говорат проф. др. Гордана Силјановска Давкова и Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Настанот ќе го модерираат Марија Митева и Наум Стоилковски, портпароли на ВМРО-ДПМНЕ, а истиот ќе оди во живо на официјалната Фејсбук страница на ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.