ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои го одбележаа денот:

 

  1. Заев не одговора дали кога ќе ги загуби изборите ќе се повлече од СДСМ.
  2. Рашковски по двете сомнителни милионски набавки како Генерален секретар си купи викендица во Маврово.
  3. Гинисов рекорд. Филипче со министерска плата се стекнал со 15.500 м2 земјиште на Водно.
  4. Заев ги испразни езерата, ни се заканува суша

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.