Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ вечерва објави неколку видеоснимки на кои се гледа како симпатизери на партијта го прославуваат падот на Зоран Заев и неговата Северна.

Вечерва беше гласно на улиците низ целата земја.

Победнички Прилеп тргна! дојде време, дојде час за голема победа! Победа на ВМРО-ДПМНЕ! Победа за Македонија, порачуваат прилепчани.

Готови се! Време е да победиме, Македонија тоа го бара од нас! Да живее ВМРО, порачаа младите од ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.