Уште еден протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје. Граѓаните на Македонија уште еднаш предводени од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и раководството на партијата маршираат против црнилата на оваа власт.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.