Миле Јанакиески, обвинет во случајот за „Инциденти пред општина Центар“ денеска пред судот прочита допис од неговиот адвокат Дангов до ВМРО-ДПМНЕ. Во него партијата потврдува дека Јанакиески не бил член на Извршниот комитет на партијата ниту пак координатор на Општинскиот комитет во Центар.

Ова е еден од ретките материјални докази кои беа прифатени од страна на Судот. Томислав Лазаров пак спротивно на ова тврдеше дека Јанакиески бил кооридинатор за Центар и оти тој заедно со партијата стои зад протестите пред Општината.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.